Rodinn├ę fotenie


Mo┼żno si kladiete ot├ízku, pre─Źo m├íme ├şs┼ą v dne┼ínej dobe k fotografovi, ke─Ć m├íme mobil

Kedy je najlep┼íie objedna┼ą sa na rodinn├ę fotenie a fotenie det├ş?

Je ├║plne jedno v akom veku sa deti fotia, v ka┼żdom veku s├║ kr├ísne. ­čÖé A hlavne, v ka┼żdom veku s├║ in├ę, a teda aj in├ę typy z├íberov nafot├şme.  S├║ rodinky, ktor├ę sa chodia foti┼ą pravidelne ka┼żd├Ż rok, v├Ą─Ź┼íinou na vianoce alebo na narodeniny die┼ąatka. ─Äalej s├║ tak├ę, ─Źo chc├║ ma┼ą pamiatku na prv├Ż r├┤─Źik a potom a┼ż ke─Ć je die┼ąatko v├Ą─Ź┼íie a s├║ aj tak├ş, ktor├Żm sta─Ź├ş pamiatka v podobe fotografi├ş len raz.

V ka┼żdom pr├şpade je dobr├ę fotenie pl├ínova┼ą vopred. Minim├ílne 2-3 t├Ż┼żdne, ide├ílne mesiac aj dva ­čÖé  Nu┼ż a ┼ípeci├ílne na viano─Źn├ę fotenie sa najnov┼íie objedn├íva u┼ż v septembri ­čśÇ (vianoce fot├şme v├Ą─Ź┼íinou okt├│ber – november). 

Kde prebieha rodinn├ę fotografovanie a fotenie det├ş?

Foti┼ą m├┤┼żeme v ateli├ęri alebo vonku v pr├şrode, ─Źi v meste.  Pri mali─Źk├Żch b├íb├Ątk├ích, ktor├ę e┼íte nechodia by som odpor├║─Źala sk├┤r ateli├ęr. 

M├ím rodinne zariaden├Ż ateli├ęr, kde vieme nafoti┼ą kr├ísne rodinn├ę fotky pln├ę em├│ci├ş, l├ísky, ale aj ┼íantiv├ę alebo srandovn├ę. Hlavne sa sna┼ż├şm zachyti┼ą prirodzenos┼ą det├ş, sk├┤r momentky, nep├│zovan├ę, ako sa hraj├║, ako sa mojk├íte, ┼íal├şte, ─ż├║bite… Ateli├ęr je  prostredie bezpe─Źn├ę pre b├íb├Ątk├í a z├írove┼ł pr├şjemn├ę pre rodi─Źov. K dispoz├şcii m├ím r├┤zne hra─Źky, dekor├ície aj zop├ír ┼íato─Źiek na zapo┼żi─Źanie zdarma. Z├írove┼ł m├ím v ateli├ęri aj biele a ─Źierne pozadie. Na nich sa sna┼ż├şm foti┼ą minimalistick├ę z├íbery, ─Źist├ę a jemn├ę, ktor├ę pritiahnu pozornos┼ą v├Żlu─Źne na va┼íe die┼ąatko. Na bielom pozad├ş vieme nafoti┼ą aj klasick├ę rodinn├ę portr├ęty. 

Ako dlho trv├í rodinn├ę a detsk├ę fotenie?

 fotenia realizujem v├Ą─Ź┼íinou cez pracovn├ę dni v dopolud┼łaj┼í├şch hodin├ích, v├Żnimo─Źne aj v sobotu. Fotografovanie trv├í v├Ą─Ź┼íinou 1-2 hodiny. 
Pred foten├şm v├ím po┼ílem odpor├║─Źania, ako sa ─Źo najlep┼íie pripravi┼ą, tak, aby fotografovanie bolo pre v├ís aj b├íb├Ątko pr├şjemn├Żm a nezabudnute─żn├Żm z├í┼żitkom.

─îo si m├íme prinies┼ą na fotenie?


Pokia─ż ale m├íte nejak├ę oble─Źenie alebo hra─Źku, bez ktorej si neviete predstavi┼ą fotku v├í┼ího b├íb├Ątka, pr├şpadne je to pre v├ís nie─Źo ┼ípecifick├ę, m├┤┼żete to prinies┼ą so sebou.
Rovnako, ak m├íte ┼ípeci├ílne po┼żiadavky oh─żadne rekviz├şt, alebo napr. v├Żberu farieb, dajte mi to vedie┼ą vopred, pri dohadovan├ş term├şnu v├í┼ího fotografovania.


─îo si m├íme obliec┼ą na rodinn├ę fotenie?

Odpor├║─Źam sa farebne zladi┼ą. Ide├ílne s├║ jednofarebn├ę svetl├ę veci, napr. pastelov├Żch farieb, bez vzorov a n├ípisov. Tie┼ż je dobr├ę ma┼ą nie─Źo na prezle─Źenie pre pr├şpad nehody b├íb├Ątka ­čÖé
Podrobnej┼íie pokyny, ako sa pripravi┼ą a ─Źo si prinies┼ą dostanete mailom pred foten├şm.

Ako sa dostanem k fotk├ím po foten├ş?

Do 5 pracovn├Żch dn├ş po foten├ş v├ím po┼ílem mail s n├íh─żadovou gal├ęriou. N├íh─żady s├║ neretu┼íovan├ę fotky, ktor├ę sl├║┼żia len na v├Żber z├íberov k ─Ćal┼íiemu spracovaniu. V maili bud├║ aj pokyny, ako si vybra┼ą a ako mi zasla┼ą v├í┼í v├Żber.
Dovol├şm si upozorni┼ą, ┼że neupraven├ę z├íbery neposkytujem. (Na fotografie sa vz┼ąahuj├║ autorsk├ę pr├íva, preto je ich ak├íko─żvek ├║prava zak├ízan├í. Neupraven├ę fotografie (n├íh─żady) s├║ v├Żhradn├Żm vlastn├şctvom fotografa a je zak├ízan├ę ich klientom  akoko─żvek zverej┼łova┼ą, zdie─ża┼ą alebo upravova┼ą.) V pr├şpade, ┼że sa v├ím p├í─Źi viac fotografi├ş, ako je v objednanom bal├ş─Źku, je  mo┼żn├ę dok├║pi┼ą z├íbery nad r├ímec objednan├ęho bal├ş─Źka.

Ako dlho trv├í spracovanie fotografi├ş?

Aktu├ílne je doba spracovania 8 t├Ż┼żd┼łov. Sna┼ż├şm sa spracova┼ą ─Źo najsk├┤r, ale je lep┼íie ak po─Ź├ştate s t├Żmi cca 2 mesiacmi. V├Żnimo─Źne sa m├┤┼że doba pred─║┼żi┼ą, a to v pr├şpade nepredv├şdan├Żch udalost├ş, ktor├ę neviem ovplyvni┼ą, ako napr. choroba a pod.

─îo je zahrnut├ę v rodinnom a detskom foten├ş?

Vo v┼íeobecnosti  je v novorodeneckom fotografovan├ş zahrnut├ę samotn├ę fotenie b├íb├Ątka v 1-3 stylingoch, z├íbery so s├║rodencami a rodi─Źmi, retu┼íovanie a tla─Ź vybran├Żch fotografi├ş, a odovzdanie elektronicky alebo na usb.  Konkr├ętne to z├ívis├ş od v├Żberu bal├ş─Źka. Detaily n├íjdete v cenn├şku pri inform├íci├ích o bal├ş─Źkoch