fotenie oslavy, bibienfoto, Bibien Foto, reportáž, event, reportážne fotenie,

Narodeninová oslava

Mamíííííí, kedy pozveme kamarátov ku nám? Môžem zavolať celú triedu? … Pripomína vám to niečo? Do kedy sa vám darilo úspešne odrážať podobné útoky vašich ratolestí?

Napriek tomu, že v dnešnej dobe je už normálne, že narodeninové oslavy s kamarátmi sa robia snáď už aj v jasličkách, nám sa darilo odolávať pomerne dlho. Hoci musím priznať, že nie preto, že by sme nechceli robiť párty, ale nejako to nevyšlo… Buď bol niekto u nás chorý (čo pri šesťčlennej rodine je bežný jav), alebo boli akcie, výlety, turnaje, ktorých termíny sme jednoducho nemohli ovplyvniť… no a uznajte, že robiť narodeninovú oslavu pol roka po narodeninách nie je veľmi vhodné ani “cool”.

Ale teraz sa konečne aj náš Samko dočkal. Prišiel jeho veľký deň, keď na svoje deviate narodeniny si mohol vychutnať nielen rodinnú párty ale aj tú s kamarátmi… a o to viac sa tešil, že to bola vôbec prvá oslava v novučičkom novom dome. Do organizácie slávnostného popoludnia sme sa zapojili komplet všetci. Ja som nachystala občerstvenie a urobila nejaké tie bezpečnostno organizačné opatrenia :-), Dominika s ockom pripravila veľkú hru – hľadanie pokladu, no a najmenší Kubko sa hral na veľkého, pomáhal hádam všade, lebo samozrejme nesmel nikde chýbať 😀 (Ak pozeráte, že počty vám nesedia, tak dobre pozeráte. Najstaršia Miriam totiž v ten víkend bola na basketbalovom turnaji, a tak okrem medailového umiestnenia prispela v duchu hesla “kde sa robí, nezavadziam”.  😀 )

No a prišlo netrpezlivo očakávané nedeľné popoludnie…. Chlapcov síce nebolo veľa, ale verte mi, že zaplnili celý dom 😀 …. Veď tí, čo máte chlapcov, to určite dobre poznáte 🙂 Ale keď si odmyslím tie chvíle, keď som sa obzerala okolo seba, či hrmot, čo počujem, je len znakom že všetci chlapci žijú, alebo sa nám naozaj rúca strecha nad hlavou, tak musím povedať, že sme si čas s deckami perfektne užili. Po tom rozpačitom začiatku, ktorý bol vnútri v obývačke…. že sa teraz chytáte za hlavu? Verte mi, aj ja som si tresla po čele, že čo to bol za nápad nechať ich vo vnútri pri takom krásnom počasí  :-D…. Takže keď som konečne pochopila, čo chlapci potrebujú a “vyhnala ” ich von, zrazu nastal raj v našej záhrade aj v dome 🙂 A všetci sme boli spokojní…. 🙂 Chlapci sa vyšantili nielen pri dome ale aj v neďalekom lese, kam nás zaviedli indície pokladovky a fialové stužky.

Neviem, čo sa chlapcom páčilo najviac, či lúštenie hádaniek, skladanie puzzle, prekážkový beh okolo domu (nebojte sa, dom stále stoji…), nájdenie pokladu v lese, alebo to bezhlavé behanie hore dole po kopách hliny vedľa domu (áno, áno, uhádli ste, kopce mali asi najväčší úspech :-D), no verím, že odchádzali spokojní, vybláznení, dostatočne unavení a plní zážitkov.

Nuž a čo povedať na záver? Sme radi za ten spoločný čas. Samko o oslave rozprával ešte niekoľko dní… Veru, veru o rok si to znovu radi zopakujeme! Aj s behaním a bláznením, pizzou a tortou a s ešte viac divokou pokladovkou. 🙂

Vaša BIBIEN FOTO

P.S. Samozrejme mamka fotografka nemohla nechať foťák ležať bokom 🙂 A tak si môžete pozrieť pár fotografií, ktoré vznikli počas oslavy. Nemám síce zachytené všetky momenty, lebo ako som (neskoro) zistila, úloha hlavnej organizátorky a hlavnej fotografky v jednom nebol veľmi dobrý nápad 🙂 Našťastie mám všímavého manžela, a ten ma ako fotograf s mobilom veľmi dobre dopĺňal, takže v rodinnom archíve nič chýbať nebude, ale z pochopiteľných dôvodov tieto zábery  nebudem zverejňovať  🙂

Nuž a ak máte aj vy nejakého drobca či drobcov, a chcete, aby mali pamiatku na svoj veľký deň, som tu pre vás! Rada prídem ku vám a zvečním vaše spomienky v podobe krásnych a nezničiteľných fotografií.